تهیه ورق

ورق: جنس ورق مطابق استاندارد BS فولادی و حداقل دارای مقاومت جاری شدن ۲۲۰۰kg/cm3 باشد. فولادی که به طور معمول مورد استفاده قرار میگیرد از نوع S12 و S13 و S14 که به ترتیب دارای تنشهای جاری شدن ۲۱۰۰ و ۲۴۰۰ و ۲۸۰۰ کیلوگرم بر سانتی مترمربع و در ضخامتهای بین ۰/۸ تا ۱/۲ میلیمتر میباشد فولاد مصرفی باید گالوانیزه شود که طبق استاندارد BS مقدار آن برابر ۲۷۵ گرم بر مترمربع میباشد که محافظت کافی را حاصل کند.

ورقهای مصرفی از جنس فولاد با روکش گالوانیزه مطابق استانداردهای جهانی ASTM – A6S3M و A123 میباشد و با مقاطع فرم داده شده ذیل قابل استفاده میباشد. فرمینگ این ورقها به صورت ذوزنقه ای می باشد که دارای آجهایی در سطح ورق میباشد.

قدرت باربری و دهانه مجاز قابل پوشش توسط عرشه ها بستگی به سطح مقطع و خواص هندسی عرشه و همچنین میزان بار وارده دارد. از دیگر وظایف عرشه ها انتقال نیروهای برشی در دهانه میباشد که این کار توسط برجستگی هایی بر روی بدنه عرشه انجام میگیرد.

آج های موجود باعث به وجود آمدن سطح مقطع بیشتر و به طبع درگیری بیشتر بین عرشه و بتن میشود و از جداشدگی افقی و قائم بین دال و عرشه ممانعت به عمل می آورد در این صورت میتوان از عرشه به عنوان آرماتور کششی استفاده نمود. ورقها در دو نوع گام ۷٫۵cm و ۵٫۵cm میباشند.

فرق ورقها در ارتفاع فرم ذوزنقه ای عرشه میباشد که به طور معمول از فرم ۷٫۵ استفاده میشود؛ زیرا در این نوع نیازی به استفاده از میلگردهای حرارتی نمیباشد که طبیعتاً صرفه جویی چشمگیری در هزینه و اجرای سقف عرشه فولادی میباشد.

شرکت بام گستر دیبا، نورد اختصاصی خود را مطابق آئین نامه های بین المللی و داخلی طراحی نموده که بیشترین عرض مفید و طبعاً کار دهی بیشتر ورق را در پی دارد و محصولات تولیدی با خط تولید تمام اتوماتیک همراه با بسته بندی، کدگذاری و مشخصات فنی پالت گذاری و ارسال میگردد.

اسکت فلزی ساختمان, اسکلت فلزی دو طبقه, عرشه فولادی ساختمان, رول فرم ورق ساختمانی, انواع ورق عرشه,متال دک سقف

شرکت بام گستر دیبا , سقف عرشه فولادی, رول فرم ورق, اسکلت فلزی, ورق عرشه, عرشه فولادی, متال دک