مزیت های سازه های فلزی
مزیت های سازه های فلزی
آوریل 15, 2020
مشخصات جرثقیل سقفی
مشخصات جرثقیل سقفی
آوریل 20, 2020

قیمت ورق فلزی سقف عرشه فولادی

قیمت ورق فلزی سقف عرشه فولادی

قیمت ورق فلزی سقف عرشه فولادی

سقف های عرشه فولادی از انواع سقف هایی می باشند که در آن ها جهت استحکام و سرعت بیشتر از ورق عرشه فولادی استفاده می شود. در این نوع از سقف ها از ورق فولادی گالوانیزه ذوزنقه ای شکل و برش گیر استفاده می شود که به میزان زیادی سبب بالا رفتن استحکام ساختمان می گردند. جزئیات سقف عرشه فولادی و همچنین قیمت ورق فلزی سقف عرشه فولادی در مطلب زیر آورده شده است.

سقف عرشه فولادی چیست؟

در هنگام بنای یک ساختمان سعی می شود تا از روش های نوین در ساخت بهره برد تا بتوان ساختمان مدرن تری را از هر نظر داشت. سقف عرشه فولادی یک نوع سقف سبک می باشد که امروزه در ساخت سازه ها از آن استفاده می شود. برای اجرای این گونه سقف ها نیاز به ورق های گالوانیزه ذوزنقه ای می باشد. این ورق ها بر روی تیرها تکیه کرده و به عنوان قالب عمل می کنند و دیگر نیازی به قالب بندی ساختمان نمی باشد.

به علت این که در این نوع از سقف ها نیازی به قالب بندی نیست و قالب بندی پروسه ای زمان بر و کند می باشد، اجرای سقف عرشه فولادی بسیار راحت بوده و با سرعت بالایی پیش می رود. همچنین این نوع سقف نسبت به سقف تیرچه بلوک وزن بسیار سبک تری را دارد.

اجزای تشکیل دهنده سقف عرشه فولادی

برای اجرای سقف عرشه فولادی اجزایی مورد نیاز است و باید مراحل مختلفی طی شود تا اجرای این سقف به اتمام برسد. در زیر به اجزای این نوع سقف پرداخته شده است:

ورق فلزی سقف عرشه فولادی

ورق فلزی از اساسی ترین اجزای سقف عرشه فولادی می باشد. نوع ورق فلزی مورد استفاده، ورق گالوانیزه می باشد که دارای ضخامت ۰٫۸ تا ۱٫۲ میلی متر می باشد و به وسیله دستگاه های مخصوص به شکل ذوزنقه ای در می آید. برای ذوزنقه ای کردن این ورق ها از روش نورد سرد استفاده می شود. همچنین باید در این ورق ها آج هایی نیز ایجاد گردد تا پیوستگی بین فلز و بتن را تامین نماید. قیمت ورق فلزی سقف عرشه فولادی بسته به نوع و ضخامت مورد نظر بررسی و به فروش می رسد.

فلاشینگ

فلاشینگ از دیگر اجزای سقف عرشه فولادی می باشد که در لبه سقف نصب شده و از جنس ورق گالوانیزه می باشد. ضخامت فلاشینگ برابر با ۰٫۵ میلی متر می باشد و نقش آن این است که قبل از این که بتن سفت گردد به عنوان قالب عمل می کند و سبب یکنواختی بتن می شود.

گل میخ

رابط میان بتن و ورق فلزی، گل میخ می باشد که نقش برش گیر را دارد و آن را به وسیله دستگاه جوش به تیرهای سازه وصل می کنند.

آرماتور

در اجرای سقف عرشه فولادی برای جلوگیری از ترک خوردن بتن ازز میلگردهای حرارتی استفاده می کنند. می توان از مش آماده میلگرد نیز به جای آرماتوربندی استفاده کرد تا سرعت کار بالاتر رود. در نهایت نیز پس از این که میلگردها متصل شدند بتن ریزی را انجام می دهند.

قیمت ورق فلزی سقف عرشه فولادی

قیمت تمامی محصولات فولادی متاثر از بازار جهانی آهن می باشد و با بالا و پاین رفتن آن، قیمت آهن آلات نیز تغییر می کند. قیمت ورق فلزی سقف عرشه فولادی نیز از این قاعده مستثنی نبوده و نوسانات قیمت آهن و دلار در تعیین قیمت آن نقش دارد. همچنین وزن و ضخامت این نوع ورق ها نیز در قیمت گذاری موثر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *