golmikh-bala

نصب فلاشینگ و گل میخ

در محل اتصال گل‌میخ اگر گپ میلی‌متری بین ورق و پروفیل تحتانی وجود داشته باشد می‌بایست از بین برود که کنیک جوش بهتری ایجاد کند این مهم در شرکت بام گستر توسط میخ و پرچ اضافه انجام می‌گیرد که با چکش‌کاری نیز تا ۶۰% این امر پوشش داده می‌شود.

فلاشینگ ها قبل از بتن‌ریزی می‌بایست ریسمانی بسته و مهار گردند که بعد از بتن‌ریزی نیاز به تخریب بتن نباشد و نمایی کاملاً شکیل و ریسمانی ایجاد کند.

در این سیستم ورق‌های فرم داده‌شده توسط برش گیرهای مخصوص (گل‌میخ ) که سایز آن‌ها با توجه به طراحی انجام‌شده محاسبه و قابل انتخاب است، توسط دستگاه جوش القایی به تیرهای اصلی و فرعی مطابق استانداردهای جهانی AWS-D.1.1 متصل شده و هریک از برش گیرهای متصل شده ۱۰ تن قابلیت تحمل برش را بدون تغییر فرم دارا می‌باشد.

این قطعه نیروهای برشی بین تیرهای فلزی و دال بتنی را متحمل می‌شود. در واقع این قطعه از سقف عرشه فولادی می‌باشد که رفتار مرکب در سقف‌ها را ممکن می‌سازد. برش گیرها یا گل‌میخ‌های خاصی که در این نوع سقف استفاده می‌شود به جهت نوع مصالح و روش خاص اجرا، از نقاط قوت این نوع سقف محسوب می‌شود.

گل‌میخ‌ها از مقاومت بالایی برخوردارند که در انواع مختلف یافت می‌شود. قطر و فاصله گل‌میخ‌های هر پروژه متفاوت می‌باشد و باید محاسبه شود. چون گل‌میخ‌ها اتصال بین عرشه و تیرهای اصلی را به عهده‌دارند و این اتصال توسط جوش بین گل‌میخ و نفوذ آن در تیر اصلی می‌باشد لذا جریان الکتریکی بین گل‌میخ و تیر باید به‌گونه‌ای باشد که بتواند قسمت تحتانی آن را ذوب کرده و در بال تیر اصلی نفوذ داد تا بدین وسیله اتصال بین عرشه و پل به‌خوبی صورت گیرد تا در هنگام زلزله سقف به‌صورت یکپارچه عمل نماید.

به همین جهت باید از دستگاه‌های جوشکاری خاص از جمله Stud Welding که به دستگاه‌های جوشکاری خودکار معروف‌اند استفاده کرد.

این نوع دستگاه‌ها قوس الکتریکی با شدت‌جریان بالایی ایجاد می‌کنند که برای بهتر و بیشتر ذوب شدن گل‌میخ‌ها بسیار مناسب می‌باشد. این فرایند جوشکاری می‌تواند هم به‌صورت مستقیم روی بال تیر سازه‌ای و هم از روی ورق فولادی انجام گیرد قبل از قرارگیری گل‌میخ یک حلقه سرامیکی در محل جوش قرار می‌گیرد تا از حوضچه مذاب ایجادشده در لحظه ایجاد قوس الکتریکی محافظت نماید.

نوع دیگر گل‌میخ‌ها برش گیرها به‌صورت L  مانند می‌باشند که بیشتر در پله‌ها و قسمت‌های شیب‌دار استفاده می‌شود.

mikh2mikh3mikh1

اسکت فلزی ساختمان, اسکلت فلزی دو طبقه, عرشه فولادی ساختمان, رول فرم ورق ساختمانی, انواع ورق عرشه,متال دک سقف

شرکت بام گستر دیبا , سقف عرشه فولادی, رول فرم ورق, اسکلت فلزی, ورق عرشه, عرشه فولادی, متال دک