سقف کامپوزیت عرشه فولادی
سقف کامپوزیت عرشه فولادی
می 9, 2020
جوشکاری گل میخ در عرشه فولادی
جوشکاری گل میخ در عرشه فولادی
ژوئن 1, 2020

سازنده جرثقیل سقفی

سازنده جرثقیل سقفی

سازنده جرثقیل سقفی

استفاده از جرثقیل برای حمل و جا به جایی بارهای مختلف سال های زیادی است که وجود دارد و از گذشته افراد در صدد تولید نوعی دستگاه بودند که بتواند این کار را انجام دهد و جایگزین کار یدی گردد. جرثقیل ها در انواع مختلفی وجود دارند که از میان آنها می توان به جرثقیل های زمینی، دیواری و سقفی اشاره کرد. جرثقیل سقفی یکی از انواع جرثقیل هاست که از آن بیشتر در سوله ها و پارکینگ هایی که دارای سقف کوتاه تری می باشند استفاده می شود. سازنده جرثقیل سقفی در تمامی کشورهای دنیا وجود دارد  و در تولید این نوع از جرثقیل ها با یکدیگر در رقابت می باشند.  در این مطلب به معرفی این نوع جرثقیل پرداخته شده است.

جرثقیل سقفی چیست؟

در دنیای مدرن امروز تلاش می شود تا با پیشرفت تکنولوژی تجهیزاتی تولید و به بازار عرضه گردد که تا حد ممکن میزان کار یدی توسط افراد را کاهش دهد و تجهیزات مختلف بتوانند با تنظیمات مختلف و برنامه ریزی شده کار یک فرد را انجام دهند. جرثقیل سقفی یکی از این تجهیزات است که در کارخانه ها و سوله های مختلف جهت حمل و نقل بار و جا به جایی آن استفاده می شود و نیازی به حمل بارهای سنگین توسط کارگرها نمی باشد. با استفاده از جرثقیل سقفی هم در زمان صرفه جویی شده و هم خطرات ناشی از حمل بار توسط انسان کاهش می یابد.

در مکان هایی که دارای سقف کوتاهی می باشند و امکان استفاده از جرثقیل های زمینی وجود ندارد استفاده از جرثقیل سقفی بهترین گزینه می باشد. به علت کاربرد زیادی که این جرثقیل دارد شرکت های مختلفی می باشند که سازنده جرثقیل سقفی با کیفیت های عالی می باشند و با افزودن ویژگی های مخصوص به جرثقیل ها و کاهش قیمت ها با یکدیگر در رقابت می باشند.

شرکت های سازنده جرثقیل سقفی و انواع جرثقیل سقفی

شرکت های سازنده جرثقیل، جرثقیل های سقفی را در دو نوع یک پل و دو پل تولید می کنند. جرثقیل سقفی تک پل دهانه ای ۲۰ متری داشته و قیمت مناسب تری نسبت به جرثقیل سقفی دو پل دارد. این نوع از جرثقیل های توانایی حمل کردن ۱۶ تن بار را دارند. همچنین در دسته بندی دیگری شرکت های سازنده جرثقیل سقفی، آنها را در دو نوع زنجیری و سیم بکسلی طبقه بندی می کنند.

جرثقیل سقفی زنجیری و سیم بکسلی

جرثقیل های زنجیری بسیار پر کاربرد بوده و دارای قیمت مناسب تری نسبت به انواع دیگر جرثقیل ها می باشند. مکانیسم عمل آنها به این صورت است که زنجیر بر روی دنده اسپراکت گردش کرده و سبب انتقال نیرو در لیفتینگ عمودی می گردد که در نهایت باعث حرکت افقی بار توسط جرثقیل می گردد.

جرثقیل سیم بکسلی را در مواردی که بار بیشتر از ۵ تن وزن دارد استفاده می کنند اما جرثقیل های زنجیری برای بارهای زیر ۵ تن مورد استفاده قرار می گیرید.

همچنین بخوانید:

سقف عرشه فولادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *