بام گستر دیبا تولید کننده انواع سقف عرشه فولادی ، متال دک و فرمینگ ورق

شرکت فنی و مهندسی بام گستر دیبا ( ارائه دهنده خدمات سقف عرشه فولادی ، فرمینگ ورق ، متال دک ) با استفاده ازتکنولوژی روزدنیا واستفاده ازتجربیات ۳۰ ساله متخصصان اقدام به ساخت دستگاه رول فرمینگ جهت عملیات فرمینگ ورق نموده است که درحال حاضر با ارائه ۴ نوع متفاوت نورد ، جهت سقف کامپوزیت عرشه فولادی (متال دک ) آماده ارائه بهترین نورد ازلحاظ کیفی وکمی به همکاران وکارفرمایان محترم می باشد .

ازمزایای فرمینگ ورق تولیدی این شرکت می توان به توجه به کیفیت تولید ، به حداقل رساندن ضایعات تولید ورق سقف عرشه فولادی وتولید بهینه ترین ورق فرم شده باحداکثر عرض مفید و حداقل بتن ریزی درعین حال مطابق با آیین نامه ها واستانداردهای  بین المللی اشاره نمود .

۱)  محاسبه و تهیه ازبیلت از اسکلت

۲) تهیه ورق، نورد به همراه بسته بندی و پالت گذاری

۳)  برشکاری و جاگذاری ورق مطابق با شاپ تهیه شده از دفترفنی با برش دستگاه پلاسما

  •  تثبیت ورق های گالوانیزه با میخ و چاشنی ازبرند Hilti با دستگاه (DX460 Hilti)  و (DX760 Hilti)

۵) نصب فلاشینگ و تعبیه داکت و رایزر

  • نصب گل میخ با دستگاه (آلمانSOYER ) و (آلمانHBS )

۷) نظافت پایانی سقف شامل جمع آوری سرامیک و آماده سازی جهت بتن ریزی

  • عملیات آرماتور بندی (مش آماده حرارتی) یا اجرا الیاف
  • عملیات بتن ریزی

سقف عرشه فولادی ( متال دک ) فرمینگ ورق

سقف عرشه فولادی

شرکت فنی و مهندسی بام گستردیبا با استفاده از تکنولوژی روز دنیا در زمینه سقف کامپوزیت عرشه‌فولادی (متال دک ) و استفاده ازتجربیات ۳۰ساله  متخصصان اقدام به ساخت دستگاه رول فرمینگ جهت عملیات فرمینگ ورق سقف‌عرشه فولادی (متال دک ) نموده و درسال ۱۳۸۵ توانسته است به عنوان یکی از پیشگامان در زمینه سقف عرشه‌فولادی ( متال دک ) شروع به فعالیت نماید و هم اکنون با سابقه تولید و اجرای بیش از ۱٫۵ میلیون متر مربع توانسته است پاسخگوی نیاز صنعت ساختمان درزمینه سقف عرشه فولادی باشد.

انواع سقف عرشه فولادی ( متال دک )

شرکت بام گستر دیبا با پشتوانه متخصصان خودتاکنون با ارائه ۴ نوع متفاوت نورد با گام های ۷٫۵ و ۵٫۵ سانت ،جهت سقف کامپوزیت عرشه‌فولادی ( متال دک ) درزمینه تولید سقف عرشه فولادی درکشورفعالیت نماید.

از مزایای فرمینگ ورق تولیدی این شرکت می توان به توجه به کیفیت تولید ، به حداقل رساندن ضایعات تولید ورق عرشه‌فولادی  و تولید بهینه ترین ورق فرم شده باحداکثر عرض مفید و حداقل بتن ریزی در عین حال مطابق با آیین نامه ها واستانداردهای  بین المللی اشاره نمود .

مزایای سقف عرشه فولادی ( متال دک ) فرمینگ ورق

در سقف عرشه‌فولادی  بجای تیرچه و سفال، از پروفیل ذوزنقه ا ی فرم شده آجدار توسط دستگاه فرمینگ ورق استفاده شده که جایگزین میلگرد اصلی سقف و همین طوربه عنوان قالب جهت بتن ریزی استفاده می شود که باعث جلوگیری ازخروج شیره بتن در سقف عرشه‌فولادی می گردد سقف های عرشه‌فولادی برای دهانه های متفاوت قابل اجراست و تا دهانه ۴ متربدون شمع گذاری وتادهانه ۷ متر با اجرای شمع قابل اجرا است .

ازمزایای دیگر عرشه‌فولادی می توان به حذف قالب بندی ، کاهش تیرهای فرعی ،حذف میلگردهای کششی و…..

سقف عرشه فولادی  ۲۶ درصدسبک تراز سقف های تیرچه بلوک و ۲۱ درصدسبک تراز سقف های کامپوزیت است .

عرشه‌فولادی ( متال دک ) امکان بتن ریزی همه سقف ها به صورت همزمان رافراهم می کند.

سرعت اجرای بالا در  عرشه‌فولادی  نسبت به سایر سقف های رایج

وزن کمتر سقف عرشه‌فولادی باعث کمترشدن وزن سازه می شود واسکلت وفونداسیون ساختمان سبک ترمی شود.

لرزش در عرشه‌فولادی به میزان قابل توجهی کمتراز سقف دال بتنی ویامشابه آن می باشد صلبیت سقف عرشه‌فولادی  نسبت به سقف بتنی تیرچه بلوک بیشتراست .

سرعت اجرادر سقف عرشه‌فولادی ( متال دک ) تا۱۱ برابربیشترازسایر سقف ها خواهدبود .

ضخامت بتن درسقف کامپوزیت عرشه‌فولادی  نسبت به بلوک ویا یونولیت درسقف های تیرچه بلوک کمترخواهدبود .

یکپارچگی مناسبی بین اجزای سازه ای در سقف عرشه‌فولادی ( متال دک ) برقرارمی گردد.

سقف های عرشه فولادی  باایجاد یک سکوی کاردائمی ایمنی رادرزمان اجرا ارتقاء می بخشند.

سقف های عرشه‌فولادی  دارای سطح زیرین یکدست ویکنواخت می باشد که درکاربری هایی نظیرپارکینگ می توان این سقف هارابدون هیچگونه پوشش سقف کاذب به کاربرد به طورکلی استفاده از سقف عرشه‌فولادی باعث کاهش زمان اجرا، پرت مصالح ، هزینه های جاری ودرنتیجه کاهش کلی هزینه های پروژه می شود .

کاهش خسارات جانی ومالی درهنگام وقوع زلزله وآتش سوزی ازسوانح رایج درهنگام وقوع زلزله سقوط اجزاغیرسازه ای سقف نظیربلوک های سفالی می باشد که این معضل درسقف عرشه فولادی ( متال دک ) رخ نخواهدداد. .

همچنین درسازه هایی که ازبلوک یونولیتی استفاده می شوددرهنگام آتش سوزی گازهای خطرناکی متساعدمی شود که تلفات جانی درپی خواهد داشت .

سقف عرشه فولادی steel deck ceiling از جمله اقتصادی ترین و به صرفه ترین راهکارهای برای ساخت سقف ساختمان ها به حساب می آید. ورق های به کار رفته در سقف عرشه فولادی از ورق گالوانیزه با مقاومت کششی حداق ۲۳۰ n/m است که در شکل اولیه به حالت رول است و به وسیله دستگاه roll forming به شکل ذوذنقه در می آید.